Neznámá nemoc připomínající DMO (DMO = dětská mozková obrna )

Od narození Míša trpí neznámou nemoc připomínající dětskou mozkovou obrnu spojenou s centrální svalovou hypotonií. Tato nemoc má za následek celkové zhoršení hybnosti těla, která znemožňuje běžný pohyb zdravého člověka a naprosto vylučuje samostatnou chůzi. Přes veškeré překážky, se kterými se Míša musí potýkat, je to veselá chytrá holčička.

Navzdory těžkému osudu se snažíme Míše zajistit plnohodnotný život pro její rozvoj a zařadit jí do běžného dětského života. Toto se neobejde bez speciálních pomůcek a rehabilitací. Každý i minimální pokrok, který Míša udělá díky těmto pomůckám a rehabilitacím, je pro Míšu velká šance se osamostatnit a prožít lepší život.

Stále bohužel doktoři nenašli původ nemoci , kterou Michalka trpí. :-(

Projevy nemoci u Míši

Nemoc u Michalky se projevuje celkovou ochablostí svalstva, třes v ručičkách, zhoršenou koordinací celého těla a nulovým smyslem pro rovnováhu. Po zvýšené fyzické námaze je velmi rychle unavená. Proto je velmi důležité cvičení, lázeňské rehabilitace, kompenzační pomůcky, které napomáhají soběstačnosti a zlepšují tak fyzický i psychický stav Míši. Jakékoliv nápady, nebo zkušenosti vítáme. KONTAKT

VYTVOŘILI JSEM SPECIÁLNÍ WEBOVOU SEKCI, KDE LZE JENDODUŠE DOHLEDAT VEŠKERÉ TESTY A ZPRÁVY


 Michalky účet kB 115-0588690267/0100